IP Projeler

IP PROJELER

Sürdürülebilir İş Modelleri  (Smart- Biz) Yoğun Programı

Smart – Biz Yoğun Programı sürdürülebilir iş modellerini  iş yaşamında karşılaşılan gerçek olaylar ve kültürel farklılıkları gözeterek irdeleyen çok uluslu bir projedir. Proje koordinatörü Romanya’dan Babes – Bolyai Üniversitesi olup, Türkiye, Fransa, Almanya , Hollanda ve Norveç’ten  Üniversitelerin katılımı ile Haziran 2014’ te gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Kadın Girişimcilik Yoğun Programı ( FEE)

Kadınların iş hayatınıa aktif katılımını ve girişimciliği destekleyen  Female Endeavour and Entrepreneurship ( FEE)   Yoğun Programı   Heilbroon Üniversitesi, Almanya ‘ nın koordinatörlüğünde DEÜ İşletme Fakültesi, TR ;  Hogeschool Windesheim, Hollanda; Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, Litvanya ve Tralee Teknoloji Enstitüsü, İrlanda’ nın katılımı ile  3 yıl süre ile uygulanacak bir projedir. FEE  Programı  akademik katkının yanısıra katılımcı  öğrencilere çok kültürlü ortamda öğrenme fırsatı sağlamaktadır.

FEE projesi ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://vimeo.com/59394948

Sayısal Yöntemler Yoğun Programı

Sayısal Yöntemler Yoğun Programı Dokuz Eylul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ nin koordinatörlüğünde Metropolia Uygulamalı Bilimler Üniversitesi , Finlandiya ve Leon Üniversitesi, İspanya’ nın katılımı ile gerçekleşmiştir. Söz konusu proje ‘’ Business Research’’ konusunu iş yaşamından karşılaşılan sorunlar ve  kültürel farklılıkları göz önüne alarak irdelemektedir.